Archiwalna strona !!! Przejdź na aktualną (kliknij tutaj)
Euroregion Tatry - Promocja Euroregionu Tatry
Euroregion Tatry / Przedsięwzięcia / Promocja Euroregionu Tatry en ][ sk ]
 
Centrum Informacji Europejskiej

Niniejsza strona została opracowana i udostępniona dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej

 

 

Euroregion TATRY

Promocja Euroregionu Tatry

Beneficjent: Euroregion "Tatry" w Nowym Targu
Partner ze strony słowackiej: Region "Tatry" w Kieżmarku
Wartość projektu: 15.801,61 EUR
Dofinansowanie z Phare: 13.999,95 EUR
Cele projektu: Główny cel projektu to dotarcie z informacją o euroregionie i jego transgranicznej działalności do jak najliczniejszej grupy odbiorców. Aby osiągnąć zamierzony efekt przewidziane zostały następujące działania promocyjne: opracowanie i wydanie mapy turystycznej "Euroregion "Tatry", przygotowanie do druku informatora "5 lat Euroregionu "Tatry" prezentującego działalność, osiągnięcia i perspektywy rozwoju Związku oraz zorganizowanie Nadzwyczajnego Kongresu i uroczystego koncertu z okazji jubileuszu euroregionu.
Realizacja: Wydaniem i opracowaniem mapy na podstawie kontraktu zajęło się Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie. Jest to pierwsza profesjonalna mapa przedstawiająca pogranicze polsko-słowackie w obrębie zajmowanym przez Euroregion "Tatry". Nakład mapy wynosi 10.000 egzemplarzy, mapę załączamy do niniejszej publikacji.
Dwujęzyczny polsko-słowacki informator "5 lat Euroregionu "Tatry" to kompendium wiedzy o euroregionie: jego powstaniu, położeniu geograficznym, walorach krajobrazowych, przyrodniczych, turystycznych i kulturowych, strukturze organizacyjnej, działalności, osiągnięciach we współpracy transgranicznej i w stosunkach sąsiedzkich.
Nadzwyczajny Kongres, który odbył się 22 października 1999 r., był ważnym wydarzeniem w dotychczasowej działalności Związku. Podpisano na nim znowelizowaną Umowę o współpracy w ramach Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry" oraz Porozumienie o partnerstwie pomiędzy Euroregionami "Tatry' i "Sprewa-Nysa-Bóbr". Kongres uświetniły imprezy towarzyszące: uroczysty koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej z Nowego Targu, Chóru ze Starej Lubowni oraz kapeli góralskiej "Trebunie Tutki" z Białego Dunajca. Odbyła się również wystawa fotografii Stanisława Budzyńskiego "Łączą nas Tatry", dokumentująca pięć lat działalności euroregionu.
Rezultaty i propozycje na przyszłość: Wobec zainteresowania mapą "Euroregion Tatry" wśród szerokiego kręgu odbiorców przewidziano drugą jej edycję, wzbogaconą o informacje dotyczące ważniejszych miast i miejscowości.
W uroczystych imprezach z okazji pięciolecia euroregionu uczestniczyły władze i liczni przedstawiciele miast, gmin i wsi - członków euroregionu, dziennikarze i młodzież. Podpisanie znowelizowanej Umowy o współpracy było ważnym krokiem w rozwijaniu wspólnych działań polsko-słowackich w ramach euroregionu.
Doświadczenia związane z niniejszym projektem pokazały jak potrzebne są działania promujące euroregion; popularyzujące wśród mieszkańców pogranicza i przyjezdnych turystów idee dobrosąsiedzkich stosunków i wspólnego rozwiązywania lokalnych problemów. Dlatego tego typu projekty powinny być kontynuowane w przyszłości. Należy również dążyć do uruchomienia nowoczesnego centrum informacji i promocji, które umożliwiłoby stworzenie bazy danych oraz usprawniło komunikowanie się pomiędzy społecznościami pogranicza.

 

Podpisanie Porozumienia o Partnerstwie pomiędzy Euroregionami "Tatry" i "Sprewa - Nysa - Bóbr"
 
Panorama Tatr Karnawał
 

Strona Główna ] [ Aktualności ] [ EWT ] [ Partnerstwo w projektach ] [ Strategia ] [ Publikacje ] [ Geografia ] [ Informacje Ogólne ] [ Gospodarka ] [ Konferencje ] [ Organizacja ] [ Przedsięwzięcia ] [ Turystyka ] [ STREFA SCHENGEN ] [ Uczestnicy ] [ Kontakt ] [ Linki ]

© Wszelkie prawa zastrzeżone Webmaster: